اخبار داخلی

ماموریت‌های وزارت صنعت برای چهار سال آینده

حسن روحانی رئیس دولت دوازدهم، ضمایم احکام وزرای اقتصادی شامل برخی دستورالعمل‌ها و تعیین اولویت‌ها را ابلاغ کرد. بر این اساس وزرای اقتصادی موظف شده‌اند برنامه‌های وزارتخانه تحت مدیریت خود را با توجه دقیق به جهت‌گیری‌ها و اولویت‌های مطرح‌شده تنظیم کرده و برنامه‌های اجرایی را ظرف دو ماه به دفتر رئیس‌جمهوری ارائه کنند.


تاریخ : 1396/06/28
اختلاف بر سر نسبت تیراژ و کاهش قیمت

تولید زمانی سودآور است که در مقیاس اقتصادی باشد زیرا هزینه‌های خرید تجهیزات، ماشین‌آلات تولید و نیز قالب‌سازی قطعات بسیار بالاست و زمانی تولیدکننده می‌تواند به سمت تولید حرکت کند که بازار گسترده‌ای در اختیار داشته باشد.


تاریخ : 1396/06/28
احکام ابلاغی رییس‌جمهور به وزیر صنعت، معدن و تجارت

در ابلاغیه حسن روحانی خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت آورده شده که ضروری است برنامه‌های وزارتخانه تحت مدیریت خود را با توجه دقیق به جهت‌گیری‌ها و اولویت‌های ذیل‌ تنظیم کرده و برنامه‌های اجرایی را ظرف ۲ماه به دفتر اینجانب ارائه کنند.


تاریخ : 1396/06/28
بنز صنعت خودروی ایران را متحول می‌کند

عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: برنامه‌ریزی صورت گرفته برای همکاری مشترک با خودروسازان مطرح جهان به‌ویژه مرسدس بنز باعث متحول شدن صنعت خودروی ایران خواهد شد.


تاریخ : 1396/06/27
گامی نو در توسعه فناوری ذوب مس ایران

چند روز پیش از برگزاری پانزدهمین کنفرانس بین‌المللی فناوری ذوب فلش در هلسینکی فنلاند، کارخانه ذوب مجتمع مس سرچشمه با کوره ذوب «ریورب» خداحافظی کرد و پس از سال‌ها کار با آن، فعالیت خود را با ذوب فلش ادامه داد. فناوری که ۶۸ سال پیش در فنلاند در جایگاه کشوری توانمند در زمینه فناوری‌های معدنی ابداع شد و اکنون در طیفی گسترده از کشورهای جهان از جمله صنعت مس ایران به کار گرفته می‌شود.


تاریخ : 1396/06/27
نقش صنایع کوچک در اقتصاد

تولید به‌عنوان فرآیند تبدیل منابع و عوامل تولید به کالاها و خدمات مورد نیاز جامعه و اعضای آن یکی از کلیدی‌ترین موضوعات اقتصادی است. اساسا تولید خلق ارزش‌های اقتصادی مفید و مورد نیاز آحاد جامعه است.


تاریخ : 1396/06/26
ضرورت حمایت مجلس و دولت از صنعت قطعه

برای رساندن صنعت قطعه به جایگاه پیش از سال ۹۰ باید به‌لحاظ سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خود را روزآمد کنیم و برای تحقق این امر نیازمند حمایت‌های مدیران و مسئولان بالادستی هستیم.


تاریخ : 1396/06/25
تکنولوژی قطعه‌سازان ایرانی در حد خانواده پراید و ۴۰۵ است

رئیس انجمن قطعه‌سازان با بیان اینکه تکنولوژی و دانش فنی امروز قطعه سازی کشور در حد خانواده پراید ، ۴۰۵ و ال ۹۰ است، گفت: قطعه سازان منابع مالی کافی برای توسعه دانش فنی و تکنولوژی ندارند.

رضا رضایی با اشاره به اینکه امروز قطعه سازان کشور با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می‌کنند، اظهار داشت: لازمه توسعه صنعت قطعه سازی کشور حمایت دولت از این حوزه و ایجاد بسترهای لازم برای ارتقاء تکنولوژی واحدهای قطعه ساز است که متأسفانه تاکنون این حمایت ها انجام نشده است.


تاریخ : 1396/06/25
افزایش 45 درصدی تولید شمش فولاد در هرمزگان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اظهار داشت: میزان تولید فلزات اساسی در استان روند صعودی داشته است به طوری که تولید شمش فولاد 45 درصد افزایش یافته است.


تاریخ : 1396/06/25
چالش‌های توسعه فولاد در ایران

بهره وری صنعت فولاد ایران در مقایسه با رقبا نیاز به بازنگری و اصلاح ساختار دارد.

مهندس میکائیل عظیمی، مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت از جمله چالش های پیش روی صنعت فولاد ایران را فناوری قدیمی عنوان کرد و یادآور شد بهره وری صنعت فولاد ایران در مقایسه با رقبا نیاز به بازنگری و اصلاح ساختار دارد.


تاریخ : 1396/06/25