اخبار داخلی

در چه صورت قطعه‌ساز امکان درخواست افزایش قیمت دارد؟

عضو هیات مدیره انجمن تخصصی همگن قطعه‌سازان خودرو کشور می‌گوید‌: قطعه‌سازان تا درصدی از نوسانات نرخ ارز را تقبل کردند تا در قیمت‌ها لحاظ نکنند اما بالاتر از این رقم قطعا نیازمند توافق مجدد قطعه سازان با خودروسازان است.

محمود نجفی سهی با اشاره به ادامه تلاطمات افزایش نرخ ارز و قیمت مواد اولیه‌، تصریح کرد‌: باید تامل کرد نمود تا نوسانات موجود در ارز و مواد اولیه به تثبیت نسبی برسد و سپس در مورد این قضیه تصمیم‌گیری کرد.


تاریخ : 1396/08/20
اثرات منفی سرکوب قیمتی قطعه‌سازان

یک عضو فعال در صنعت قطعه‌سازی کشور اعلام کرد از نیمه دوم سال 95 تاکنون با افزایش تدریجی قیمت مواد اولیه و نوسانات نرخ ارز مانع بزرگی برای تولید و تامین هزینه در واحدهای قطعه‌سازی ایجاد شده است.

جعفر نصیری اظهار داشت‌: در صورتی که هزینه تحمیل شده در تولید قطعات در نظر گرفته نشود این جریان بر کیفیت تولید و محصول نهایی قطعه‌سازان تاثیر خواهد گذاشت.

وی تصریح کرد‌: در شرایطی که بسیاری از آیتم‌های موثر در بهای تمام شده قطعات افزایش یافته اما متاسفانه این موارد در قیمت قطعات لحاظ نمی شود.


تاریخ : 1396/08/20
نقش صنایع کوچک در صنعتی شدن کشور

واحدهای صنعتی کوچک و متوسط نقش حیاتی در توسعه اقتصاد و رونق بخشیدن به کسب‌و‌کار کشورها دارند و با توجه به مشکلاتی که در عرصه اشتغال در دهه‌های اخیر برای کشورمان ایجاد شده است، یکی از راه‌های برون رفت از این وضعیت، حمایت همه‌جانبه از واحدهای صنعتی کوچک و متوسط است.


تاریخ : 1396/08/17
اختصاص معافیت گمرکی وزارت صنعت به تعدادی از قطعه‌سازان

نایب رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن قطعه‌سازی کشور با گلایه از عدم توجه به وضعیت قطعه‌سازان و وخیم‌تر اوضاع نقدینگی در این صنعت گفت‌: همچنان صنعت قطعه‌سازی ایران از کسری منابع مالی رنج می‌برد در حالی که قسمت مهمی از آن نزد خودروسازان بلوکه شده است.


تاریخ : 1396/08/16
قطعه‌سازان خودرو برای افزایش قیمت با دولت رایزنی می‌کنند

انجمن قطعه‌سازان خودرو در نامه‌ای از اعضایش خواست تا اطلاعات لازم در مورد تأثیر افزایش نرخ عوامل تولید بر قیمت تمام شده قطعات را به این انجمن ارائه دهند تا برای تعدیل قیمت قطعات با دولت و مجلس رایزنی کنند.

انجمن قطعه‌سازان در نامه‌ای به اعضای این انجمن از آنها خواست تا اطلاعات لازم را در مورد اثرگذاری نرخ عوامل تولید بر قیمت تمام شده تولید قطعات خودرو را به این انجمن ارائه دهند تا بر اساس آن، رایزنی لازم برای تغییر قیمت‌ها با مجلس، وزارت صنعت و سازمان گسترش صورت گیرد.


تاریخ : 1396/08/15
تلاش برای تولید ماشین‌آلات سنگین معدنی

رضایت مشتریان از کیفیت برخی دستگاه‌های وارداتی و همچنین خدمات پس از فروش، سبب افزایش تقاضای این دستگاه‌ها شده و سیاست جدید دولت مبنی بر توقف ثبت سفارش برای ماشین‌آلات سنگین با امکان تولید داخل سبب شده تا این‌گونه شرکت‌های داخلی علاقه‌مند به تولید برخی ماشین‌آلات معدنی و راهسازی در داخل کشور شوند.


تاریخ : 1396/08/15
مزایای تکمیل زنجیره عرضه فولاد در بورس کالا برای صنایع پایین و بالادست

مدیرعامل بورس کالای ایران با تاکید بر لزوم عرضه کل زنجیره فولاد در چرخه بورس کالا، گفت: از طریق عرضه کامل زنجیره تولید در بورس، امکان رعایت منافع واحدهای بالادستی و پایین دستی و کشف قیمت مناسب فراهم می شود.

حامد سلطانی نژاد با تاکید بر اینکه عرضه کل زنجیره صنعت فولاد در بورس کالا موردنظر ماست، بیان داشت: بورس کالا را می توان فرصتی برای رقابت شفاف دانست. 


تاریخ : 1396/08/14
آلومینیوم گران شد

هفته گذشته که مصادف با هفته بورس فلزات لندن (LME Week) بود، قیمت میانگین هفتگی هر تن آلومینیوم با رشد ۰.۶ درصدی نسبت به هفته پیش از آن، حدود ۲ هزار و ۱۵۸ دلار بر تن برآورد شد. همچنین موجودی انبارهای بورس فلزات لندن در این هفته با کاهش ۱۵.۳ هزار تنی مواجه شدند و تا سطح یک میلیون و ۱۸۱ هزار تن کاهش یافتند.


تاریخ : 1396/08/14
بالا گرفتن اختلافات قطعه‌سازان با ایکاپ/فرانسه پول قالب قطعات خودرو را از ایران می‌گیرد

دبیر انجمن سازندگان قطعات خودرو با انتقاد از اینکه هنوز قطعه‌سازان از جزئیات قراردادهای خارجی خودروسازان اطلاع چندانی ندارند، گفت: قطعه‌سازان معتقدند نباید پول قالب قطعات خودروهای فرانسوی را پرداخت کنند.

مازیار بیگلو با اشاره به اینکه برای داخلی سازی محصول پژو 2008 حدود 64 قرارداد با شرکت ایکاپ منعقد شده است، اظهارداشت: روند داخلی سازی این محصول با سرعت در حال انجام است اما امروز اختلاف نظر قطعه سازان با ایکاپ در تولید قالب خودروهای فرانسوی تولید مشترک است.


تاریخ : 1396/08/14
نقشه راه صادرات قطعه‌سازان به مجلس و وزارت صنعت داده شد

دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن قطعه سازی کشور از ترسیم نقشه راه صادرات قطعه سازی کشور خبر داد و گفت : در افق 1404، صادرات 6 میلیارد دلار هدف گذاری شده است در حالی که هم اکنون کل صادرات قطعه سازی کشور کمتر از 200 میلیون دلار است که اختلاف فاحشی با هدف گذاری ترسیم شده دارد به همین منظور برنامه ای در خصوص نقشه راه صادرات قطعه سازی در کشور تدوین و به به مجلس و وزارت صنعت و معدن ارائه شده است.


تاریخ : 1396/08/14